+90 541 378 38 45
+90 541 378 38 45

Yüze Yağ Enjeksiyonları

Yağ dokusunun dolgu olarak kullanıldığı belki de en başarılı yer yüz bölgesidir.

Zaman içerisinde özellikle yanaklarda erimesi olan, göz altları boşalmış, burun ağız arası derin olukları bulunan, çene kenarlarında yer yer cilt sarkmalarının görüldüğü ve yüzünde sabit derin çizgilenmeleri olan hastalarda son derece etkili sonuçlar vermektedir.

Elbette ki iyi sonucun olmazsa olmazı hastanın sigara içmiyor olması ya da sigara kullanan bir hastanın operasyondan yaklaşık 2 hafta önce sigarayı bırakmasıdır.

Yüze yağ enjeksiyonları her ne kadar ameliyathane şartlarında yapılıyorsa da çoğu zaman hastanın uyuması gerekmez ve hafif bir sedasyon yeterli olur. İşlem süresi ortalama 45 dk civarındadır. İşlem sonrası ağrı hissedilmemekle birlikte, ilk andan itibaren ödem ve kızarıklık sıkça görülür. Bu şişlik halinde, eriyebilecek yağ oranının düşünülerek, fazla miktarda yağ veriliyor olmasının önemi büyüktür. Yağ enjeksiyonunda yüzde herhangi bir kesi olmaz, dolayısıyla dikiş atılmaz.

Hasta işlem sonrası aynı gün taburcu olabilir. ancak morarmadan ve aşırı şişlikten kaçınmak için ilk 24 saat buz uygulanmasına özel önem vermek gerekir. hastanın ilk bir kaç geceyi birden fazla yastıkla geçirmesi bu durumun daha rahat atlatılmasını sağlar. işlem sırası ve sonrasında antibiyotik kullanımı gereksizdir.

işlem sonrası ortalama 3 hafta ödemlerin geçmesi daha doğrusu fazla olan yağ dokunun erimesi için geçen süredir. Kontrollü yapılan masajlar ile bu süre azaltılabilir. haftalar içerisinde cilt renginde açılma ve parlaklık kazanılması, yüzün genç ve estetik görünümüne eşlik eder.